į pradžią
Naujienos
Apie mane
Politinė veikla
Laisvalaikis
Archyvas

Apie mane
spausdinti
STANISLOVAS BUŠKEVIČIUS

 

Esu tikras kaunietis. Gimiau 1958 m. Kaune, užaugau Žaliakalnio rajone, o šiuo metu daug laiko praleidžiu ir sportuoju Kalniečių rajone. Nors vaikystėje domėjausi istorija, geografija, literatūra, tačiau visai atsitiktinai patekau į Kauno politechnikumą, kurį baigiau 1977 m.   Dirbau ir darbininku, ir meistru, ir inžinieriumi, tačiau kelių statyba ir eksploatavimas – tokią speciaybę įgijau politechnikume – nebuvo man artimas pasirinkimas. Noras suprasti, kodėl Vakaruose žmonės geriau gyvena, planinės ir rinkos ekonomikos lyginimas, atvedė mane į Vilniaus universitetą, kurį baigiau 1985 m., įgydamas ekonomisto specialybę. 1988 – 1990 m. Kauno medicinos institute (dabar KMU) dėsčiau Vakarų politinės ekonomijos kursą. KGB inspiravus iš šio instituto buvau pašalintas už politinę veiklą, mat paskaitose daugiau kalbėjau ne tiek apie ekonomiką, o apie tai, kad Lietuva turi būti laisva ir nepriklausoma.

 

Tokia mano pasaulėžiūra formavosi dar nuo vaikystės. Tam įtakos turėjo visų pirma šeima, domėjimasis Lietuvos istorija. Niekada nepriklausiau nei pionierių, nei komjaunuolių, nei komunistų organizacijoms. Net ir dabar prisimenu paauglystės ir jaunystės antitarybinius nusidėjimus, pavyzdžiui, antisovietinės literatūros platinimą draugų ir pažįstamų tarpe. 1988 m. Lietuvoje prasidėjus atgimimui, įstojau į „Jaunąją Lietuvą“. Pasirinkau šią organizaciją dėl to, kad ji be jokių išlygų pasisakė už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Tai pirmoji ir kol kas vienintelė mano partija.

 

1989 – 1990 m. organizavau tarnybos okupacinėje kariuomenėje boikotą – masinį rusiškų  karinių bilietų ir prirašymo liudijimų grąžinimą į Maskvą. Organizavau komunistinių stabų – paminklų V. Kapsukui, F. Dzeržinskiui, keturiems komunarams ir t.t. – nugriovimą Kaune. Buvau vienas iš organizatorių pastatant miesto kapinėse kryžių 1941 m. Birželio sukilimo prieš rusų okupantus dalyviams atminti. Organizavau parašų rinkimą, kad būtų atkurtas teisėtas Lietuvos respublikos 1939 m. pilietybės įstatymas. 1991 m. vasarą iškėliau neteisėtai Rusijos valdomos Mažosios Lietuvos problemą. 1992 m. organizavau ir kartu su kitomis organizacijomis bei kauniečiais patriotais užėmėme okupuotą Karininkų ramovę.

 

1992 m. pavasarį Prancūzijos žmogaus teisių asociacijos kvietimu, gilinau tarptautinio bendravimo žinias Paryžiuje. 1993 – 1996 m. dirbau Valstybės konsultantu jaunimo klausimais. 1995 m. buvau išrinktas Kauno miesto savivaldybės tarybos Kovos su korupcija komisijos pirmininku. Bendraudamas su valstybės ir opozicijos vadovais, iškėliau Lietuvos nepriklausomybei ir tautos gerovei gresiančias problemas. Po mano aštrių pasisakymų prieš mafiją ir KGB ekonominių struktūrų įsigalėjimą bei korumpuotus Kauno teisėsaugininkus 1994 m. kovo 23 d. buvo pasikėsinta į mano gyvybę. Apie šį įvykį informavo tik du laikraščiai. Nei pasikėsinimo vykdytojai, nei organizatoriai iki šiol nesurasti.

 

Dvi kadencijas dirbau LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariu. Užregistravau virš 50 įvairių įstatymų, nutarimų ir pasiūlymų projektų. 2007 ir 2011 m. buvau išrinktas Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotoju. Kuruoju kultūros, sporto, energetikos klausimus. Padedu jaunimui sportuoti. Kovoju už kultūros paveldo išsaugojimą. Didelį dėmesį skiriu lietuvių kalbos, kultūros išsaugojimui ir puoselėjimui. Šiuo klausimu esu parengęs įstatymų projektų, taip pat domiuosi filosofija, religija, psichologija.

 

Propaguoju ir praktikuoju sveiką gyvenimo būdą, nerūkau ir nevartoju alkoholio. Klausau įvairios muzikos, ypač patinka roko klasika ir bliuzas. Žmona Jūratė yra vaikų psichologė. Sūnus Stasys ir dukra Milda dirba, jaunėlė dukra Agnė – studentė.