į pradžią
Naujienos
Apie mane
Archyvas

Archyvas
spausdinti
Krepšinio varžybos Baltų vienybės dienai paminėti

Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotojas Stanislovas Buškevičius siūlo Baltų vienybės dieną, kuri minima rugsėjo 22-ąją, paminėti rengiant „Baltų (Aisčių) vienybės taurės" varžybas.

Tokį pasiūlymą vicemeras S.Buškevičius nusiuntė Lietuvos krepšinio lygai (LKL). S. Buškevičius siūlo į šias varžybas kviesti stipriausias Lietuvos ir Latvijos komandas.

Lietuvos krepšinio lygos prašome įvertinti šį pasiūlymą, o jam pritarus, parengti tokių varžybų nuostatus ir organizavimo tvarką. Šios taurės turnyras galėtų papildyti jau vykdomas LKL ir BBL varžybas.

Baltų vienybės diena yra minima rugsėjo 22-ąją. Pasaulyje baltų kalbomis, kurios yra vienos archajiškiausios indoeuropietiškoje šeimoje, kalba tik lietuviai ir latviai.

Prie rytinės Baltijos jūros pakrantės įsikūrusios gentys sukūrė savitą kultūrą, jas siejo ne tik bendra kalba, bet ir panašus gyvenimas, kraujo giminystės ryšiai, darbų ir švenčių tradicijos . XV a. baltai sugebėjo sukurti valstybę, kuri tuo metu savo plotu buvo didžiausia Europoje.

Baltų vienybės dieną minima svarbi data - 1236 metais įvykęs Saulės mūšį, kuriame baltų gentys nugalėjo Livonijos ordino riterius. Istorikų vertinimu, šis mūšis įrodė baltų vienybę, paskatino valstybingumo raidą ir padėjo pamatus Mindaugo karalystei.

Baltų vienybės idėją galima vėl priminti šiais laikais, į draugiškus mūšius pakviečiant stipriausius Lietuvos ir Latvijos krepšinio klubus.