į pradžią
Naujienos
Apie mane
Archyvas

Naujienos
spausdinti
Šerifo dienoraštis: iš Kauno daugiabučių namų administratorių bus reikalaujama grąžinti galimai neteisėtai pasisavintas lėšas


Kauno miesto savivaldybė miesto daugiabučius prižiūrinčius administratorius įpareigojo perskaičiuoti ir gražinti permokėtą sumą už beveik pusę metų kauniečiams galimai neteisėtai padidintus ir taikytus administravimo tarifus. Bendra galimai neteisėtai iš kauniečių priskaičiuota ir pasisavinta suma sudaro 376 tūkst. eurų (1,3 mln. Lt.).

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius įpareigojo UAB „Namų priežiūros centras“, UAB „Nemuno būstas“, UAB „Būsto valda“, UAB „Žaidas“ atlikti administravimo mokesčio perskaičiavimus taikant galiojusiuose administracijos direktoriaus įsakymuose nurodytus tarifų dydžius.

Dėl galimai neteisėtų Kauno daugiabučius prižiūrinčių administratorių veiksmų į Kauno apygardos prokuratūrą kreipęsis miesto tarybos narys Stasys Buškevičius tikino, jog daugiabučius namus prižiūrintys administratoriai beveik pusę metų neteisėtai buvo padidinę administravimo tarifus kauniečiams. Dėl to susidarė gyventojų mokesčių permokos, kurias galimai neteisėtai pasisavino administratoriai.

„Dėl susidariusios situacijos kreipiausi į prokuratūrą, prašydamas ginti viešąjį interesą. Prokuratūra sureagavo, pripažino, kad kreipimasis pagrįstas, ir pareikalavo, kad Kauno miesto savivaldybė gintų gyventojų interesus. Po prokuratūros reikalavimo savivaldybė išsiuntė raštus administratoriams su reikalavimu perskaičiuoti mokesčius ir grąžinti permokėtas lėšas gyventojams. Deja, administratoriai, mano žiniomis, iki šiol to nepadarė, - teigė S. Buškevičius. - Esu įsitikinęs, kad permokėti mokesčiai gyventojams bus grąžinti, o savivaldybė principingai įvertins, mano manymu, nesąžiningus administratorių veiksmus.