į pradžią
Naujienos
Apie mane
Archyvas

Naujienos
spausdinti
"Užkūrė pirtį" vangiai dirbantiems "Girstučio" statytojams

2011 06 07

Kauno miesto vadovai tarė griežtą žodį „Girstučio" kultūros ir sporto rūmus rekonstruojančiai bendrovei „Sienojus": „jokių nuolaidų daugiau nebus, negalime leisti, kad darbai strigtų."
Dar praėjusią savaitę suabejota, ar Girstučio" kultūros ir sporto rūmų rekonstrukcijos darbų rangovas pajėgs užbaigti statybas.
Kauno miesto meras Rimantas Mikaitis, apsilankęs statybvietėje, jau 16 valandą nerado nė vieno darbininko, tik projektų vadovą.
Dėl įvairių kliūčių „Girstučio" darbų pabaigos data nuolat nukeliama. Akivaizdu, kad rangovas darbų nebaigs iki šių metų lapkričio 30 dienos.
Antradienį Kauno miesto mero pavaduotojas Stanislovas Buškevičius sušaukė skubų pasitarimą dėl Girstutyje" susidariusios situacijos.
„Privalome išsiaiškinti, kas kaltas, kad darbai stringa. Kyla grėsmė, kad neįsisavinsime Europos Sąjungos lėšų. Mūsų teisininkai turi kruopščiai išnagrinėti sutartį ir pasakyti, kokių veiksmų galėsime imtis, jei rangovas neįvykdys įsipareigojimų", - kalbėjo S. Buškevičius.
Statybos skyrius informavo, kad nuo sutarties pradžios su bendrove, t.y. 2009 m. vasario mėnesio, jie atliko darbų už 6,763 mln. litų. Pernai sugebėjo įsisavinti visas lėšas. Tačiau šiemet iš skirtų 5,6 mln. litų iš Valstybės investicijų programos panaudota tik 1,3 mln. litų.
Europos Sąjungos (ES) paramos ir bendrojo finansavimo lėšas administruojanti Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) praėjusią savaitę vertino, kaip rangovui sekasi statybos darbai. Agentūros darbuotojai nerado nė vieno pažeidimo, tačiau nurodė, kad darbai vykdomi lėtai. Rangovui buvo nurodyta parengti išsamų darbų grafiką.
UAB „Sienojus" direktorius Egidijus Savickas patikino, kad toks darbų grafikas jau parengtas, vyksta paskutiniai derinimai.
„Norėtume, kad terminas būtų pratęstas iki 2012 m. lapkričio. Paskutiniu metu buvo iškilę nemažai finansinių problemų, tačiau jas išsprendėme. Be to, tekdavo kreiptis į Statybų skyrių dėl techninio projekto koregavimo. Mes neturime teisės keisti sutarties, privalome visus darbus atlikti tik pagal techninį projektą, tačiau pradėjus griovimo darbus iškyla įvairiausių problemų, kurios nebuvo numatytos projekte", - situaciją komentavo „Sienojus" direktorius.
Viešųjų pirkimų ir koncesijos skyriaus vedėjas Raimundas Mačikėnas priminė rangovams: jeigu statybos darbų terminas bus nukeltas ir jam pritars LVPA, jie per 17 mėnesių privalės įsisavinti 12 mln. litų.
„Nesinori, kad dėl laiku neįvykdytų darbų mums tektų kreiptis į teisėsaugos institucijas", - baigdamas posėdį pasakė mero pavaduotojas S. Buškevičius.