į pradžią
Naujienos
Apie mane
Archyvas

Naujienos
spausdinti
In memoriam Edvardui Kriščiūnui

Gruodžio 27 d. pralaimėjęs kovą su sunkia liga, iš gyvenimo pasitraukė istorikas, visuomenės mokslų dėstytojas, partijos „Jaunoji Lietuva“ pirmininko pavaduotojas bei Vilniaus skyriaus pirmininkas doc. dr. Edvardas Kriščiūnas.

Edvardas Kriščiūnas gimė 1954 m. Panevėžyje. 1977 m. baigė Vilniaus universitetą ir įgijo istoriko specialybę. 1984 m. apgynė filosofijos mokslų kandidato disertaciją. Dėstė filosofiją Dailės institute. 1989 m. atsisakius dėstyti marksizmą, E. Kriščiūnas pradėjo taikyti vakarietišką humanitarinių mokslų dėstymo programą. Nuo 1990 dėstė Vilniaus pedagoginiame universitete.

Edvardas Kriščiūnas buvo tautiškumo idėjai pasišventęs žmogus, bekompromisis tautinių ir krikščioniškų principų gynėjas.  Nuo 1980 m. dalyvavo pogrindžio veikloje – platino ir daugino tautinę bei katalikišką literatūrą. 1988 – 1991 m. aktyviai dalyvavo „Jaunosios Lietuvos“ bei Lietuvos laisvės lygos rengiamuose mitinguose bei demonstracijose. Edvardas Kriščiūnas buvo vienas iš tų, kurie 1989 – 1990 m. organizavo šaukiamojo amžiaus jaunuolių sovietinės armijos boikotą. 1995 – 1997 m. buvo išrinktas į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą. Parašė per 50 mokslinių bei publicistikos straipsnių.

„ Edvardas buvo ne tik politikos bendražygis, bet ir geras bei ištikimas draugas. Mane visuomet žavėjo Edvardo asmenybė: jo tvirtas charakteris, principingumas, reiklumas sau ir kitiems. Tai vienas iš nedaugelio žmonių, kurie  savo tikėjimo ir principų neišdavė net sunkiausiomis minutėmis. Edvardas savo asmeniniame gyvenime, darbe ir politikoje taikė aukštus moralės principus.

Edvardo mirtis – didžiulė netektis ne tik jo šeimai, partijos bičiuliams, bet ir visiems Lietuvos patriotams.“ – su giliu liūdesiu sakė partijos „Jaunoji Lietuva“ pirmininkas Stanislovas Buškevičius.