į pradžią
Naujienos
Apie mane
Archyvas

Naujienos
spausdinti
Šilainių poliklinikoje atidarytas Karolio Dineikos gydomosios kūno kultūros kabinetas

 
Tai jau antras toks kabinetas Kaune, kur pacientai turės galimybę gydytis pagal Karolio Dineikos sudarytą metodiką.

Kabinete bus atliekamos gydomosios fizinės kultūros procedūros: rytų mankšta, terapinė joga, stuburo tempimas ir kt. Šiame kabinete bus gydoma procedūromis, o ne vaistais.

S. Buškevičius perskaitė 1959 m. išleistą K. Dineikos ir K Labanausko knygą „Fizinė kultūra - sveikatos šaltinis" ir nutarė visa tai pritaikyti miesto poliklinikose.

Perkirpęs juostelę mero pavaduotojas S. Buškevičius pasidžiaugė, kad kabinetas įrengtas pagal visus šį gydymo metodą atitinkančius reikalavimus. Čia pat prie kabineto pacientai gali pasiskaityti apie K. Dineiką, apie jo taikytus ir pasiteisinusius gydymo metodus.

„Ačiū jums už tai, kad atgaivinsite K. Dineikos gydymo metodus. K. Dineika visa tai, kas geriausia perėmė iš užsienio šalių ir sukūrė savąją gydymo metodiką, kuri iki šiol buvo primiršta. Fizinė kultūra ir tinkamas gyvenimo būdas yra pati geriausia profilaktika ir sveikata. Nesportuojantis žmogus gydosi vaistais, o tai brangiai kainuoja. Be to, visi žinome, kad vaistai ne tik gydo, bet ir kenkia sveikatai. Šiuolaikinis žmogus jau kitaip žiūri į sveikatą, todėl pirmiausiai stengiasi nesusirgti, - kalbėjo S. Buškevičius.

„Fizinės reabilitacijos skyriuje žmonių srautas didžiulis. Paslaugų sferą plečiame ir dar plėsime. Žmogaus organizme yra labai daug rezervų, padedančių įveikti ligą. Kai tik prabilome apie K. Dineikos gydomosios kūno kultūros kabineto atidarymą, tuojau sulaukėme skambučių - žmonės klausia, kuo pasižymi šis gydymo metodas. Dėkoju mero pavaduotojui S. Buškevičiui, kuris priminė labai gerus dalykus.

Be to, noriu pažymėti, kad greta poliklinikos mes turime nedidelį parkelį. Jame norime įrengti treniruoklius, nes visi suprantame, kad judėjimas ir sportas labai padeda tiems, kurie treniruojasi, saikingai sportuoja ir nori būti sveiki", - kalbėjo poliklinikos vyriausiasis gydytojas Vidmantas Obelienius.

Naujai atidarytas kabinetas padės tiems, kurių sutrikęs judėjimas ir darbingumas, vargina įvairūs skausmai.

„Šilainių poliklinikos sėkmingas dalyvavimas Europos Sąjungos inicijuotose projektuose suteikė galimybes naudoti pažangiausias, Europoje bei visame pasaulyje pripažintas fizinės medicinos ir reabilitacijos technologijas bei metodikas. Mūsų skyriaus darbuotojai puoselėja gerą gyventojų fizinę ir emocinę būklę, mes savo pacientams galime pasiūlyti labai įvairias paslaugas", - sako skyriaus vedėja Giedrė Sakalauskienė.